Korek na ścianie, czyli jak stworzyć przytulne wnętrze w zgodzie z naturą?

Okazało się, że z korka można zrobić cuda, a jego właściwości wykorzystać zarówno w kwestii dekoracyjnej, jak i izolacyjnej.

 

Ściany z korka to świetny sposób na wprowadzenie natury do swojego mieszkania. Do tej pory korek kojarzony był zwykle z korkami do wina. Dzisiaj jego popularność zyskuje na sławie w zupełnie innej branży. O jego właściwościach wiemy już od dawna. Jednak dopiero w sytuacji, kiedy zaczęliśmy zwracać większą uwagę na ochronę środowiska, rozpoczęły się poszukiwania materiałów ekologicznych i biodegradowalnych.

 

mata korkowa na ścianę

 

Tapeta korkowa na ścianę – czyli jak stworzyć ekologiczne wnętrze?

Żyjemy w czasach, gdzie ekologia odgrywa kluczową rolę, a świadome zakupy pozwalają nam żyć w zgodzie z naturą. Również w kwestii wykończenia wnętrza staramy się wybierać mniej materiałów sztucznych, które szkodzą naszemu zdrowiu i środowisku naturalnemu. Korek na ścianie to doskonały sposób na poprawę samopoczucia, ponieważ wpływa on na mikroklimat. Dzięki swoim naturalnym właściwościom ściana korkowa jest przytulna, ciepła i miła w dotyku. Co więcej, korek ścienny doskonale izoluje dźwięki oraz tworzy skuteczną barierę ochronną przed utratą ciepła. Sam montaż jest również banalnie prosty!

 

Korek na ścianę w przedpokoju – postaw na korek w rolce!

Jeśli zastanawiasz się, jaki korek sprawdzi się w przedpokoju, warto rozważyć korek w rolce. To bardzo wygodny w montażu, lekki i niezwykle praktyczny produkt, który zachowuje wszystkie naturalne właściwości korka. Wybierając korek na ściany, warto rozważyć te dostępne w rolce. Można je montować zarówno na ścianach, sufitach, jak i podłodze jako okładzina z korka. Jest wygodniejszy w transporcie i łatwy w montażu. Pamiętaj jednak, by przy wyborze odpowiednio dobrać grubość. Korek na ścianę w rolce dostępny jest w różnych grubościach, co pozwala dobrać produkt do własnych potrzeb.

Korek na ścianę w przedpokoju

 

Korek na ścianę do łazienki? Postaw na dekoracyjne panele korkowe na ścianę!

Ściany korkowe w łazience? Oczywiście! Tu również korek będzie prezentował się nietuzinkowo, a co więcej zapewni odpowiednią ciepłotę wnętrza. Korek nie chłonie wilgoci, nie pleśnieje i nie wytwarza ładunków antystatycznych. Jest więc idealnym rozwiązaniem nie tylko do docieplenia łazienki. Sprawdzi się również jako wykończenie ścian. Panele korkowe na ścianę w łazience mogą stanowić ciekawy, naturalny efekt wizualny. Dostępnych jest wiele odcieni kolorowych paneli korkowych z efektem 3D, które odmienią każde wnętrze. Doskonale będzie prezentować się również naturalna mata korkowa na ścianę. Cała ściana pokryta korkiem to bardzo oryginalny sposób na wystrój łazienki.

 

Jak położyć korek na ścianę?

Montaż korka nie jest trudny, ale wymaga odrobinę precyzji. Ważne jest, aby wybrać dobrej jakości produkt. Każda płyta korkowa na ścianę czy tapeta korkowa musi być mocowana na specjalnym kleju. Klej do korka posiada odpowiednie właściwości wiążące, a zależnie od jego rodzaju może ułatwić, lub utrudnić montaż niedoświadczonym użytkownikom. Dostępne są dwa rodzaje kleju – kontaktowy i wodny. Główną różnicą pomiędzy nimi jest szybkość sklejania. Klej do korka wodny to produkt w pełni ekologiczny, który ma stosunkowo długi czas wiązania. Natomiast klej kontaktowy działa zdecydowanie szybciej oraz pozwala przymocować korek na ścianie o każdej powierzchni. Znacznie skraca to czas pracy, ale wymaga doświadczenia i precyzji.

Polecane produkty

korek na ścianę Barcelona Grey

korek na ścianę Barcelona Grey

korek ścienny Barcelona Grey 600x300x3mm
korek na ścianę Deko Snow

korek na ścianę Deko Snow

korek ścienny Deco Snow 600x300x3mm
korek na ścianę Deko Blue

korek na ścianę Deko Blue

korek ścienny Deco Blue 600x300x3mm