Korek w rolce akustyczny 5m x 1m x 10mm

Rolka korkowa aku 5m x1m x10mm

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: korkowo
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: 24h
  • Cena netto: 325,20 zł / szt. 533,50 zł 399,99 zł / szt.
  • szt.

PARAMETRY TECHNICZNE:
Szerokość: 100cm
Grubość: 10mm
Długość: 5m
Wielkość granulatu: 0,5-1 mm
Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,047 W/mK
Gęstość: 220 - 240 kg/m3
Nasiąkliwość: 2-4 %

sprawdzony produkt

Wyciszenie hałasów zza ściany

Korek to doskonały materiał do wygłuszenia ściany od głośnych sąsiadów. Korek w rolce Aku posiada właściwości izolacyjne dzięki którym znacznie poprawisz komfort akustyczny w twoim mieszkaniu. W dzisiejszych czasach niewielu deweloperów używa drogich materiałów w celu zapewnienia maksymalnego komfortu mieszkalnego. Również w starym budownictwie często występują problemy z prawidłową akustyką pomieszczeń.  A tak ważną sprawą dla zdrowia psychicznego jest zapewnienie odpowiedniej ciszy, spokoju.  Dla tego używając korek znacznie poprawisz parametry termo akustyczne, które zapewnią większy komfort dla ciebie i twoich bliskich.   

 

wykres korek w rolce

 

Korek akustyczny czy warto go używać ?

Niewiele osób wie, iż korek do wyciszenia hałasów jest używany od wielu lat w przemyśle muzycznym – studiach nagraniowych. Obecnie również korek dźwiękochłonny znajduje zastosowanie w wyciszeniu wagonów kolejowych (przedziałów) od bardzo głośnych hałasów i drgań przenoszonych z szyn kolejowych. Dzięki użyciu specjalistycznej rolki korkowej wagony obecnych pociągów zapewniają nam duży komfort i nie przenoszą w dużym stopniu wibracji. Widać to doskonale na tym przykładzie, iż odpowiedni korek znacznie poprawia akustykę więc warto go używać.

                 korek akustyczny

 

Gdzie jeszcze używany jest korek ?

Następnym godnym przykładem wykorzystania korka do wyciszenia jest przemysł lotniczy. Do izolacji akustycznej i termicznej używa się specjalistycznego korka w niektórych samolotach. W celu zwiększenia parametrów termo akustycznych poprzez wykorzystanie naturalnej lekkości korka w produkcji paneli korkowych dla transportu lotniczego. Stawiamy na wysoko wyspecjalizowany zespół techniczny, z którym na co dzień stale współpracujemy.

 

Czy korek można malować ?

Często zadawanymi pytaniami naszych klientów jest pytanie czy korek to materiał, który nadaje się do malowania. Tak naprawdę większość rodzajów korka można malować odpowiednio dobranymi farbami. Najlepsze farby do korka to farby lateksowe do ścian, które dobrze kryją i są odporne na zabrudzenia.

Jakiego rodzaju korka nie można malować- zazwyczaj jest to korek na ścianę o grubości 3mm występujący w płytkach o wymiarach 600x300mm. Ten rodzaj korka jest woskowany przez co uniemożliwia wchłoniecie się farby.

Korek w rolce Aku ma idealną strukturę do malowania. Możesz pomalować go na dowolnie wybrany kolor, przez co uzyskasz niepowtarzalnie piękną ścianę bez utraty właściwości materiału.

 

Czym się różni korek w rolce od podkładu korkowego ?

Z daleka korek w rolce niczym się nie różni od podkładu korkowego, który jest tańszym materiałem. Jest to złudne, korek w rolce ma inne parametry znacznie lepsze od podkładu korkowego pod panele, izolacja akustyczna ścian wymaga użycia bardziej zaawansowanego materiału jakim jest korek w rolce aku. Struktura korka jego gęstość, która jest pod stałą kontrolą w procesie produkcyjnym, użycie odpowiednich lepiszczy oraz odpowiednia technologia zapewnia idealną izolację akustyczną i termiczną. W przypadku podkładu korkowego producent nie daje gwarancji na jeden odcinek (długość) materiału oznacza to, iż taka rolka może składać się np. z dwóch odcinków, które bezproblemowo używa się pod podłogę bez jakiejkolwiek utraty właściwości. Nasze materiały są dobierane w taki sposób, aby uzyskać określone parametry do izolacji termicznej, po tłumienie hałasu czy ognioodporność.

 

Korek w rolce o grubości 10 mm, który Państwu oferujemy, jest korkiem o maksymalnej grubości występującym w naszym asortymencie w rolkach. Większe grubości są dostępne jako płyty korkowe.

Korek w rolce o tej maksymalnej grubości jest znakomitym materiałem do tworzenia ścian korkowych za pośrednictwem kleju do korka. Nadaje się do tłumienia hałasów i dźwięków dochodzących spoza ściany. Dzięki niemu izolacja akustyczna i izolacja termiczna są uzyskiwane w największym wymiarze.  U nas mogą zakupić Państwo korek na wyciszenie ścian również w innych długościach w zależności od oczekiwań.

Poza możliwością użycia go w budownictwie, z korka w postaci rolki można skomponować również tablice korkowe na ogłoszenia itp. Trzeba wiedzieć, że z naszego korka możliwe jest wykonanie ciekawych aranżacji o własnościach użytkowych dokładnie takich, jakich Państwo oczekują. Polecamy również szerokie doradztwo w doborze korka i sposobu jego montażu.