podkład korkowy 6mm

PODKŁAD KORKOWY

PARAMETRY TECHNICZNE:
 • Wymiary rolki: 1m x 5m x 6 mm,
 • Wyciszenie: 25 dB,
 • Opakowanie: 1 rolka = 5 m2,
 • Gęstość objętościowa: 200 - 220 kg/m3,
 • Wyrównanie nierówności do 40%
 • Nasiąkliwość: 2 - 4 %.
 • Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,053 W/mK,
 • Waga: ok. 6kg
 • Antystatyczność - TAK
 • Antyalergiczny – TAK
 • Cena netto: 27,63 zł / m2 46,70 zł 33,99 zł / m2
 • m2

podkład korkowy pod panele 6mm -jedna rolka= (5m2)- 1m x5m x6mm

 

podkład korkowy zaletyeko korek

Podkład korkowy 6mm

Szukasz podkładu, który idealnie wyciszy i odizoluje Twoją podłogę? Nie wiesz, który materiał wybrać? Postaw na korek, to najlepsza izolacja termiczna i akustyczna, która gwarantuje 100% zadowolenia! Korek na podłogę można zastosować w praktycznie wszystkich podłogach pływających.

 

Stawiasz na naturalne materiały? Podkład korkowy pod panele to doskonały wybór!

Podkład korkowy 6mm to mata korkowa, która świetnie wygłuszy wszelkie dźwięki pomieszczenia. Taki podkład pod panele korkowy będzie stanowił również doskonałą izolację termiczną. Połączenie, jakim jest izolacja termiczna i akustyczna, gwarantuje komfortowe użytkowanie wnętrza. Przekłada się nie tylko na wygodę, ale także na spokój oraz gwarancję oszczędności, chociażby na ogrzewaniu.

Podkład korkowy 6mm to rozwiązanie, które sprawi, że podłoga będzie cicha i ciepła. Jako naturalny materiał gwarantuje również bezpieczeństwo użytkowania. Korek pod panele pozyskiwany jest z kory drzewa dębu korkowego. Drzewa te rosną w Portugalii i Hiszpanii, dlatego to tam produkuje się najlepszy surowiec. Jako firma z ogromnym doświadczeniem, jesteśmy bezpośrednim importerem właśnie z fabryk hiszpańskich i portugalskich. To gwarantuje Państwu najwyższą jakość i 100% naturalny korek.

 

podkład korkowy właściwości

 

Dlaczego warto wybrać podkład korkowy 6mm?

Takie wykładziny korkowe stanowią nie tylko świetną izolację. Podkład korkowy wykazuje wiele pozytywnych cech, które przemawiają za jego wyborem. Nie chłonie wilgoci, więc jest w pełni odporny na szkodliwe działanie wody czy wahania poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Nie pali się szybko, co stanowi dodatkową ochronę w aspekcie przeciwpożarowym. Kora dębu w naturze chroni drzewo przed ogniem i zniszczeniem przez wysoką temperaturę wywołaną pożarem. Jeśli więc szukasz materiału, który w razie pożaru nie będzie generował dodatkowego zagrożenia, postaw na korek!

 

To jednak nie wszystkie zalety tego materiału. Wykładzina korkowa ma również właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciąga kurzu. To bardzo ważny aspekt dla wszystkich alergików, poszukujących bezpiecznych materiałów. Ponadto korek pod panele z uwagi na swoją odporność na wilgoć, nie pleśnieje, co także jest ważne dla osób z alergiami. Mimo upływu lat podkład korkowy pod panele nie zmieni swojej grubości. Stosując podkład korkowy 6mm masz gwarancję, że mimo nacisku ciężaru mebli mata korkowa pod panele nie zmieni swoich właściwości. 

 

W porównaniu do innych materiałów stosowanych w wykańczaniu podłóg korek wygrywa, nokautując przeciwników swoimi zaletami. Również w kwestii ceny nie ma sobie równych. Dlatego jeśli szukasz materiału, który zapewni Ci wieloletnią satysfakcję, postaw na sprawdzone i efektywne rozwiązania. Do wyboru masz podkład korkowy o różnych grubościach. Oferta 6mm dedykowana jest tam, gdzie wymagane jest nieznaczne wyrównanie podłoża. Nie dziwne więc, że podkłady korkowe pod panele stanowią w ostatnim czasie jedną z najchętniej wybieranych opcji.

A może interesuje Cię podkład z korka o innej grubości? Sprawdź koniecznie całą ofertę i wybierz korek dopasowany do Twoich potrzeb!

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

Wymiary rolki: 1m x 5m x 6mm
Opakowanie: 1 rolka = 5m2
Gęstość objętościowa ISO 7322: 200–220 kg/m3
Nasiąkliwość: 2-4%
Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,053 W/mK
Wytrzymałość na rozciąganie: ≥ 200 kPa
Współczynnik ściśliwości: 20–45%
Powrót do pierwotnego kształtu: ≥ 70%
Wyciszenie dźwięków uderzeniowych: 25dB
Wytrzymałość mechaniczna: ≥ 45 cm
Wytrzymałość na ściskanie: ≥ 300 kPa
Odkształcenie przy ściskaniu: ≥ 25 kPa
Obciążenie dynamiczne: ≥ 100000 cykli
Wyrównanie nierówności: do 40%