podkład korkowy 5mm

PODKŁAD KORKOWY

PARAMETRY TECHNICZNE:
 • Wymiary rolki: 1m x 5m x 5 mm,
 • Wyciszenie: 23 dB,
 • Opakowanie: 1 rolka = 5 m2,
 • Gęstość objętościowa: 200 - 220 kg/m3,
 • Wyrównanie nierówności do 40%
 • Nasiąkliwość: 2 - 4 %.
 • Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,053 W/mK,
 • Waga: ok. 6kg
 • Antystatyczność - TAK
 • Antyalergiczny – TAK
 • Cena netto: 21,13 zł / m2 33,00 zł 25,99 zł / m2
 • m2

podkład korkowy pod panele 5mm - jedna rolka=(5m2)- 1m x5m x5mm

 

podkład korkowy zaletyeko korek

podkład korkowy 5mm

 

Podłoga z korka – komfort i naturalność w twoim domu!

Chcesz zapewnić swojemu domowi najlepszy podkład pod panele? To naturalne! Dlatego Korkowo wychodzi Ci z pomocą - oferujemy podkład, który łączy w sobie wszystkie cechy, jakimi powinna charakteryzować się solidna podłoga korkowa.

 

podkład korkowy właściwości

 

Korek to dzisiaj jeden z tych produktów, które podbijają rynki konsumenckie XXI wieku! Dzięki zwiększonej świadomości wszyscy uczymy się unikać zagrożeń związanych z toksycznymi produktami, mogącymi towarzyszyć nam na co dzień. Korek eliminuje to zagrożenie w 100%. Ponadto użyty jako podkład pod panele zapewnia wyciszenie podłogi, komfort oraz termoizolację i jest wyjątkowo trwały!

 

Wśród klientów sklepu Korkowo największą popularnością cieszą się podkłady korkowe o grubości 4 mm i 2 mm, jednak najlepsza izolacja akustyczna to efekt wykorzystania podkładu o grubości 5 mm, bo w zestawieniu z innymi materiałami podkładowymi posiada on najlepsze parametry! Poniżej przeczytasz, dlaczego warto zainwestować w swój dom, stawiając właśnie na ten korek w rolce!

 

Jakie korzyści odniesiesz, decydując się na korek akustyczny 5 mm?

 

IZOLACJA AKUSTYCZNA PODŁOGI

Dlaczego korek pod panele zapewnia wyciszenie podłogi? Najlepsza izolacja akustyczna wśród produktów tego typu jest wynikiem wysokiej sprężystości, elastyczności i zawartości powietrza w strukturze korka. Dzięki temu korek podłogowy stanowi idealny podkład pod panele podłogowe! Podkład korkowy to stabilna baza pod panele.

 

IZOLACJA TERMICZNA

Co sprawia, że korek pod panele to doskonała termoizolacja? Korek to materiał o małym ciężarze właściwym, co oznacza, że jest lekki – im lżejszy materiał, tym słabiej przepuszcza ciepło dalej. Po drugie - jest wypełniony pęcherzykami powietrza, co również sprawia, że nie przepuszcza ciepła dalej i jest doskonałym izolatorem termicznym! Jednak to, jak dany materiał przewodzi ciepło nie jest wartością stałą, ale zależy od poziomu wilgoci. Spokojnie i pod tym względem mata korkowa zdaje egzamin jako podkład pod panele podłogowe, co wyjaśniamy poniżej.

 

PODŁOGA KORKOWA JEST NIEPRZEPUSZCZALNA

Dlaczego? To proste – nasza mata korkowa nie przepuszcza gazów i cieczy, ponieważ materiał, z którego jest wykonana zawiera suberynę, a ta stanowi od 39% do aż 45% masy korka! Poza suberyną w korku zawarta jest również tanina, która w parze z brakiem obecności białek sprawia, że korek pod panele nie jest narażony na szkodliwe działanie wilgoci i nie gnije!

 

Co jeszcze skrywa w sobie mata korkowa? 

Dla wielu konsumentów to cechy wystarczające do tego, aby podjąć najlepszą z możliwych decyzji, ale to jeszcze nie wszystkie zalety, jakie posiada nasza wykładzina korkowa. Korek pod panele to nie tylko zwykły korek w rolce, izolacja akustyczna, termoizolacja i gwarancja braku wilgoci. A więc co takiego jeszcze skrywa korek podłogowy?

 

Korek pod panele jest idealnym rozwiązaniem dla alergików! Dlaczego? Mata korkowa nie pochłania wilgoci i nigdy nie gnije. Dlatego nie stanowi miejsca rozwoju bakterii i grzybów szkodliwych dla twojego zdrowia. Wybranie produktu, jakim jest korek pod panele będzie rewelacyjnym rozwiązaniem dla pomieszczeń z problemem wilgoci. Ponadto korek pod panele, jaki oferuje sklep Korkowo jest neutralny chemicznie - nie będzie wydzielać szkodliwych substancji.

 

Korek pod panele jest produktem trwałym i stabilnym, który idealnie nadaje się do podłóg pływających. Jest elastyczny i rozciągliwy, dzięki czemu zawsze doskonale dopasowuje się do paneli i tego, co dzieje się na ich powierzchni. Materiał w ogóle się nie starzeje, a wszystkie jego cechy, o których przeczytałeś powyżej nie będą ulegać zmianie wraz z upływem czasu.

 

Korek pod ogrzewanie podłogowe nowoczesne rozwiązanie

 

Często fachowe firmy montujące podłogi używają podkładu korkowego do folii grzewczych na podczerwień. Najczęściej używany jest podkład korkowy o grubości 4mm oraz 5mm do montażu folii grzewczych na podczerwień. Współpracujemy z producentami folii grzewczych na podczerwień, którzy są bardzo zadowoleni z naszych podkładów korkowych wysokiej jakości z największych portugalskich fabryk.

Korek jest znakomitym izolatorem cieplnym, dla tego dedykujemy użycie podkładu korkowego do foli grzewczej. Oba te produkty polecane są w szczególności do podłóg takich jak panele laminowane oraz z naturalnego drewna. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z nami w celu polecenia sprawdzonych produktów na wiele lat.

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

Wymiary rolki: 1m x 5m x 5mm
Opakowanie: 1 rolka = 5m2
Gęstość objętościowa ISO 7322: 200–220 kg/m3
Nasiąkliwość: 2-4%
Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,053 W/mK
Wytrzymałość na rozciąganie: ≥ 200 kPa
Współczynnik ściśliwości: 20–45%
Powrót do pierwotnego kształtu: ≥ 70%
Wyciszenie dźwięków uderzeniowych: 23dB
Wytrzymałość mechaniczna: ≥ 45 cm
Wytrzymałość na ściskanie: ≥ 300 kPa
Odkształcenie przy ściskaniu: ≥ 25 kPa
Obciążenie dynamiczne: ≥ 100000 cykli
Wyrównanie nierówności: do 40%