klej do korka kontaktowy 5L

klej do korka kontaktowy W160- 5L

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: korkowo
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: 24h
  • Cena netto: 113,81 zł / szt. 180,00 zł 139,99 zł / szt.
  • szt.

zużycie 5L na ok. 10m2

klej do korka kontaktowy W160- 5L

Klejenie klejem szybkowiążącym

Kleje szybkowiążące tak samo, jak wolno schnące kleje wodne również mają swoje wymagania. Aby klejenie owym klejem miało sens i nie wymagało poprawy, musi odbyć się z zachowaniem pewnych zasad. Chcąc skleić na szybko i trwale korek techniczny, należy jego płyty korkowe przygotować, oczyścić i wysuszyć, co jest bardzo ważne. Podłoże musi być pozbawione brudu, starych farb, pyłów i dokładnie odtłuszczone. Należy pamiętać, że klej do korka w 160 wiąże szybko korek i podczas klejenia smarujemy korek ok. 3-5 płyt korkowych lub 1 odcinek rolka w roli i taką samą powierzchnię ściany również aplikujemy klej do korka. Korek na ścianę będzie dobrze ułożony o ile będziemy pamiętać, iż krawędzie korka także smarujemy klejem aby uniknąć powstawania szczelin pomiędzy łączeniami korka. Nadmiar kleju o korka usuwamy lekko wilgotną szmatką. Podczas układania korka trzeba go dobrze dociskamy dłonią w każdym miejscu od góry do dołu.      

Jak przebiega łączenie płytek z panelami?

Do tego celu musi zostać użyty korek dylatacyjny. Dlaczego? Dlatego, że zawsze musi pozostać pewna szczelina pomiędzy różnorodnymi powierzchniami, no i każda z nich pracuje na swoim podłożu. Sama szczelina spełnia swoje zadanie, ale niestety nie wygląda atrakcyjnie, więc musi zostać użyty korek dylatacyjny, albo korek w płynie, który wypełni szczelinę i zachowa właściwości korka.

Jak widać, łączenie płytek z panelami, czy nawet taką powierzchnią, jaką jest lita ściana korkowa, nie jest wcale trudne, raczej jest to zadanie stosunkowo łatwe do wykonania.

Oferujemy Państwu także doradztwo, jakie zapewnia nasz sklep korkowo. Od pracujących u nas fachowców można wiele się dowiedzieć o takich materiałach, jak mata korkowa oraz o sposobie jej montażu, który zwykle wykorzystuje klej do korka ściennego i powoduje, że korek na ścianę będzie w sposób niezwykle trwały trzymać się danej powierzchni. Jeżeli mają Państwo inne oczekiwania, pragniemy zaproponować korek samoprzylepny, który zdecydowanie zdejmuje z Państwa obowiązek samodzielnego klejenia korka, czy też wzywania do tej operacji specjalistów. Tak samo łatwo przedstawia się łączenie płytek i paneli korkowych, które w tym przypadku zastępuje korek samoprzylepny. Staje się to łatwe i możliwe do wykonania przez osoby, które nie miały wcześniej z tym kontaktu.

Nasz sklep z korkiem dysponuje wszelkimi jego rodzajami, posiadamy produkty pozwalające na łączenie płytek z panelami oraz dysponujemy klejami różnego rodzaju, ale tylko markowych i sprawdzonych producentów. Poza tym w sklepie korkowo znajdą Państwo także inne akcesoria korkowe, jak podkład korkowy, podkładki korkowe oraz inne ciekawe inspiracje z korka.