Gumokorek podkład pod podłogi 2mm

PARAMETRY TECHNICZNE

Długość: 10m

Szerokość: 1m

Grubość: 2mm

Gęstość: 650 kg/m3

  • Cena netto: 13,00 zł / m2 21,00 zł 15,99 zł / m2
  • m2

gumokorek 2mm

Najlepszy podkład na podłogę? Postaw na gumokorek!

 

Korek to doskonały materiał o właściwościach izolacyjnych zarówno w kwestii akustyki, jak i ciepła. Wykorzystywany do produkcji podkładów pod podłogi gwarantuje wszystkie powyższe cechy, a dodatkowo jest w pełni naturalny. Gumokorek to podkład dostępny w wygodnej rolce, który można stosować pod wszystkiego typu podłogi. Nadaje się idealnie do podłóg pływających (np. panele, parkiety, deski) czy wykładzin dywanowych, a nawet linoleum PVC, płytki czy kamień naturalny. Bez względu na rodzaj podłogi, podkład korkowy zapewni najlepszą izolację i wyrówna drobne nierówności.

 

Sposób na idealne i trwałe wygłuszenie podłogi? Gumokorek spełni Twoje oczekiwania!

Gumokorek pod panele nie tylko zatrzyma ciepło i zagwarantuje wysoką izolację termiczną wnętrza. To także doskonała izolacja akustyczna, która szczególnie w budynkach piętrowy ogrywa kluczowe znaczenie. Świetnie wytłumi wszystkie dźwięki, zarówno te uderzeniowe (np. kroki), jak i z powietrza (np. głosy). Co więcej, korek akustyczny nie traci swoich właściwości mimo upływu czasu czy stopnia eksploatacji. Dzięki temu zyskujesz pewność, że inwestujesz w produkt trwały i długowieczny.

Korek pod panele w postaci gumokorka będzie idealnym wyborem w każdym mieszkaniu w bloku. Świetnie zabezpieczy mieszkanie przed hałasem oraz zneutralizuje drgania.

 

Korek i guma – czyli jak powstaje podkład, który potrafi perfekcyjnie wygłuszyć podłogę?

Podłogi korkowe doceniane są za swoją wysoką skuteczność w izolacyjności. Połączenie korka i gumy sprawia, że powstaje podkład gumokorek pod panele. Technologia produkcji jest niemalże identyczna, jak ta, podczas której powstaje tradycyjny korek w rolce. Jest to połączenie granulatu korkowego ze specjalnym spoiwem. Jednak jeśli chodzi o gumokorek, ma on mniejszą gęstość oraz strukturę o większej porowatości w porównaniu do zwykłej gumy. Wpływa to na znaczną poprawę parametrów izolacji akustycznej.

Spoiwem wykorzystywanym podczas produkcji jest specjalne lepiszcze poliuretanowe pochodzenia naturalnego. Dzięki temu nasz produkt jest w pełni ekologiczny zarówno w procesie produkcji, jak i eksploatacji. Materiał ten jest wolny od szkodliwych substancji czy alergenów, dzięki czemu jest neutralny dla naszego zdrowia.

Połączenie gumy i korka sprawia, że te mata korkowa jest bardzo sprężysta, co również przekłada się na jej długowieczność. Produkt nie odkształca się pod wpływem ciężarów czy z biegiem lat eksploatacji. Gwarantuje stabilną izolację bez względu na to, w jakich warunkach będzie wykorzystywany (wilgoć, zmiany temperatur).

 

Na Korkowo znajdą Państwo najwyższej jakości produkty wykonane z korka naturalnego z zachowaniem zrównoważonych rozwiązań. Warto pamiętać, że stawiając na naturalne materiały, przyczyniają się Państwo nie tylko do kwestii własnego zdrowia i bezpieczeństwa. To także przychylny krok w stronę ochrony środowiska.

 

                                       PARAMETRY TECHNICZNE:

Wymiary rolki: 1m x 10m x 2 mm
Opakowanie: 1 rolka = 10m2
Skład: kruszywo korkowe i granulat gumy z recyklingu: 1-2mm
Gęstość objętościowa ISO 7322: >650 kg/m3
Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,067 W/mK
Wytrzymałość na rozciąganie: > 900 kPa
Współczynnik ściśliwości: 6,2%
Odprężenie elastyczne: > 75
Wyciszenie dźwięków uderzeniowych: 19dB
Kompresja: 30-50%
Palność: B2

 

do pobrania: 

KARTA MATERIAŁOWA karta materiałowa gumokorek